Kilka słów o nas

Przedstawiamy Państwu pałac z początku XVII wieku, położony w unikatowym kompleksie pałacowo-obronnym typu włoskiego, położonym w centrum Czemiernik, oddalonym ok. 15km od miasta Radzyń Podlaski. Pałac, park oraz budynek bramy, jak i dawnego arsenału wpisane są do rejestru zabytków.

Wszelkie nasze działania podejmowane są w celu uratowania cennego zespołu, znajdującego się w bardzo nielicznej grupie rezydencji w typie palazzo in fortezza, wyjątkowego nie tylko w skali województwa lubelskiego, ale całej Polski.
Nasze główne cele to doprowadzenie do otwarcia tego niezwykłego kompleksu dla zwiedzających i nadania temu miejscu funkcji hotelowej, turystycznej oraz kulturotwórczej. Wizja przedsięwzięcia zakłada stworzenie unikalnego miejsca pobytowego, zdolnego zaoferować najwyższą jakość dla najbardziej wymagającego klienta.

W miejscu o wyjątkowym położeniu i atmosferze zapewniającej spokój oraz udany wypoczynek będziemy organizować różnego rodzaju imprezy, ale również znajdziemy czas i miejsce na promowanie historii i kultury tego regionu oraz wskrzeszanie miejscowych tradycji. Docelowo zamierzamy przeznaczyć jeden z bastionów w założeniu obronnym na stworzenie muzeum uwzględniającego historię gminy i regionu, w którym gromadzone będą i udostępniane zbiory kultury materialnej i duchowej.

Jesteśmy otwarci na współpracę z wszelkimi towarzystwami, stowarzyszeniami, miłośnikami historii w celu promowania rozwoju lokalnej turystyki.
Mamy nadzieję, że przedsięwzięcia przez nas podejmowane doprowadzą do odrodzenia tego zabytku, tak by móc gościć Państwa w Palazzo in Fortezza już wkrótce.

Do zobaczenia…

 

Poszukujemy wiedzy! Pomóż nam ułożyć puzzle historii…

  • Wszelkie informacje na temat istniejących bądź domniemanych elementów wyposażenia pałacu prosi-my o informację info@palacczemierniki.pl;
  • będziemy wdzięczni za udostępnienie zdjęć, pocztówek i jakichkolwiek pamiątek dotyczących pałacu oraz otoczenia;
  • każda informacja na temat przeszłości pałacu będzie mile widziana. Z góry dziękujemy .